KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14488022
nr 1448 8022
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Teckning, Landskap med hus. Signerad, yttermått inklusive ram: 27x33 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
måndag 14 februari 2022
kl 19:33:28
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg